Caţavencii

5 motive pentru care Carmen Şerban e o femeie normală

Cum nu prea erau subiecte mondene săptămîna trecută, jurnaliştii eminenţi de la Cancan TV au dezgropat o ciudată care susţinea că e fosta iubită a lui Carmen Şerban şi că aceasta e lesbiană. Na, ar fi putut la fel de bine să o acuze şi că e triceratops, ca să apară la televizor, dar, din păcate, genul de om care se uită la emisiuni mondene nu ştie ce e ăla. A picat pînă şi testul poligraf, această glumă a ştiinţei ce apare doar în seriale de categoria B şi emisiuni cu proşti. Eu am văzut extrem de multe filme cu lesbiene şi, ca expert, vă spun sigur că doamna Carmen Şerban nu e lesbi, pentru că:

1. Atunci cînd a aflat că e a acuzată că ar fi lesbiană, Carmen a fost foarte contrariată. A fugit repede la dicţionar şi, după ce a aflat ce înseamnă, a fost şi mai contrariată.

2. Dacă ar fi poftit să pună mîna pe sîni de femeie vreodată, l-ar fi putut trage de guşă pe Leo de la Strehaia cît timp a fost cuplată cu el, întrucît e un element anatomic extrem de similar. Şi cum acesta nu a menţionat aşa ceva, e evident că nu s-a întîmplat. Şi n-are cum să se fi abţinut, că dacă-i desenezi un sfîrc în bărbie lui Leo, provoacă erecţii în jur.

3. Carmen nu e nici destul de sexy ca să fie o lesbiană de-aia ca-n filmele la care mă uit eu noaptea, şi nici destul de păroasă ca să fie una de-aia cum sînt în realitate.

4. E genetic imposibil ca o membră a etniei să fie lesbiană. Nu s-a pomenit aşa ceva în toată istoria omenirii.

5. Anatomic, degetele poporului ei sînt făcute ca să fie băgate într-un cotlon şi să scoată bunuri de acolo fără să simtă posesorul nimic. Din această cauză e fizic imposibil să provoace plăcere unei femei cu ele, pentru că aia nici nu şi-ar da seama cînd şi le-a introdus.

6. Carmen Şerban nu e prietenă cu Simona Gherghe. E cu Măruţă.

 

 

Manely Furtado

Exit mobile version