Gen NO SUCH THING AS BAD BOTE PUBLICITY
Un apropiat de-al lui Cătălin Botezatu (care, mai mult ca sigur, e Bote însuși, vorbind la telefon c-un ziarist):" În ultima vreme, Cătălin se ceartă cu toată lumea! A devenit extrem de intolerant și irascibil! Și, mai mult, a început să bea foarte mult. Dacă înainte bea cîteva pahare de șampanie, acum a dat-o pe tărie. Bea pînă își rupe capul!" (cancan.ro, 15 martie)
Absolut atipic! În mod normal, pe Botezatu l-aș fi bănuit că bea pînă își rupe curul, nu capul.
Gen O SEARĂ EXCELENTĂ ÎN CONTINUARE
Andreea Esca (doamna de la PRO TV): "Vreau și eu în Cartea Recordurilor, că am freza asta de atît de multă vreme și aș putea să o mai țin o perioadă!" (PRO TV, 17 martie)
Ete, na! Mare chestie. Și Cotimanis are aceeași freză de zeci de ani și nu-l aplaudă nimeni. Îl mai freacă puțin pe ceafă, pentru noroc, dar în rest presupun că n-o să intre în Guinness Book decît dacă o să stingă lumina în PRO TV înainte de Busu și Neti Sandu.
Gen SÎNIE CU ZURGĂLĂI
Alina Crișan (fostă componentă a trupei A.S.I.A.):"Au început să îmi crească sînii destul de mult încă de cînd aveam 14 ani și mă simțeam diferită de celelalte colege ale mele. Mă îmbrăcam numai în tricouri largi. Mă mai supăram și pentru că toți prietenii mă strigau buzata, deoarece aveam buzele cărnoase, și rîdeau de sînii mei. Am fost însă frumoasă de mică și mi-aș dori să am o fetiță care să îmi semene leit." (cancan.ro, 15 martie)
Chiar empatizez cu ea. Îi înțeleg și îi simt trauma din copilărie. Pe mine, unul, toți prietenii mă strigau „coiosul”.
Gen ALEXANDRU OBREGIA. MÎINE, LA PRIMA ORĂ
Oana Zăvoranu (mama lu' Marty):„LA MULȚI ANI, MARTY! IUBIREA MEA PENTRU TINE ESTE ATÎT DE MARE ÎNCÎT PARCĂ MĂ DOARE INIMA DE ATÎTA DRAGOSTE. EȘTI CEA MAI FRUMOASĂ MINUNE CARE PUTEA APĂREA ÎN VIAȚA MEA ȘI SIMPLUL FAPT CĂ ÎȚI VĂD OCHIȘORII SUPERBI ÎN FIECARE DIMINEAȚĂ ȘI POT SĂ TE STRÎNG ÎN BRAȚELE MELE PENTRU CĂ EȘTI AL MEU ȘI TE ADOR, MĂ FACE SĂ POT TRĂI MAI FERICITĂ DECÎT AI TU CUM SĂ ÎNȚELEGI SAU SĂ ȘTII VREODATĂ… EȘTI SUFLETUL MEU, INIMA MEA, DRAGOSTEA MEA, ALINAREA MEA, SLĂBICIUNEA MEA… DE ZIUA TA, MAMI ÎȚI SPUNE CĂ NU AR CONCEPE VIAȚA FĂRĂ TINE, TE ROAGĂ SĂ O IERȚI DACĂ TE SUFOCĂ CU PUPICII ȘI LUATUL ÎN BRAȚE ȘI ÎȚI MULȚUMEȘTE PENTRU FIECARE CLIPĂ ÎN CARE EXIȘTI." (Facebook, 15 martie)
Abia acum e clar cum se explică tentativa de suicid a Zăvorancei: săracu' Marty făcuse niște viermișori la stomăcel și se căca atît de împrăștiat încît Oana n-a mai suportat să vadă atîta suferință.
Publicat în Cațavencii, nr. 11 (89) 2013
