Că avem o clasă politică puțin cam aeriană nu-i deloc vreo noutate. Cum nu-i o noutate nici că băieții cu imunitate la purtător sînt niște plimbăreți veritabili. Căci, în ciuda faptului că abia dacă reușesc să aibă cvorum în cele două-trei zile în care lucrează săptămînal, gașca ce-l are pe Tăriceanu în frunte circulă extrem de mult. Așa, cam de vreo două mii de euro anual, per cap de senator. Și asta numai cu avionul, prin țară. Căci, în chiar ziua în care românul normal se pregătea să schime 2016 pe 2017, Senatul punea la cale o achiziție de bilete de avion pentru cursele interne de anul acesta. Și pentru că, ce să vezi, din motive tehnice numai o firmă putea pune la dispoziție biletele astea, oamenii au negociat direct cu Tarom, în conturile căruia Senatul va vira suma de 1.176.470 de lei plus TVA, pentru zborurile interne. Adică, așa cum ziceam, undeva la aproape 2.000 de euroi lunar pentru fiecare dintre cei 136 de senatori. Desigur, nici nu mai are rost să luăm în calcul faptul că mulți dintre senatori sînt din București ori din proximitate sau că mai bine de jumătate dintre ei vin din zone de unde fie e mai rapid și confortabil să vină la muncă cu mașina, și aia de serviciu, fie n-au vreun aeroport în apropiere. Dar, una peste alta, e bine și important ca Tăriceanu & Company să aibă condiții optime pentru a-și face treaba mesianică pentru care românul i-a ștampilat la urne. Mai ales că, dacă e să fim cinstiți, 1,17 milioane pe bilete de avion e o nimica toată, în condițiile în care Senatul a plătit, cu cîteva zile în urmă, 200.000 de lei numai pe întreținerea copiatoarelor Xerox.
Avion cu motor, ia în zbor și-un senator
