În 30 octombrie 2012, stagiunea de marţi seara de la Ateneul Romîn programează un recital extraordinar de muzică barocă.
Protagonişti: NATALIA COLOTELO PANCEC şi MAXIM BELCIUG.
Adică vioară şi chitară.
O combinaţie sonoră care oferă toate ingredientele unui adevarăt regal, mai ales atunci cînd partiturile alese sunt semnate de mari compozitori ca Veracini, Corelli, Bach sau Vivaldi.
A nu se rata! Muzica barocă nu e divertisment, e medicament! Sufletesc.
