Puține sînt, între companiile de stat, vacile mai bune de muls decît CFR-ul. Practic, e de mirare că încă n-a cerut Petrică Daea să preia compania la Ministerul Agriculturii. Spre exemplu, la Iași tocmai au fost semnate niște contracte pentru salubrizare, erbicidare, tăieri de vegetație, deratizare și dezinsecție, plus deservire grupuri sanitare, în valoare de peste 14 milioane de lei. Și asta din cauză că doar patru din cele cinci loturi scoase la mezat au fost atribuite. Ai zice că trenurile din Iași trec printr-un fel de junglă, iar întreținerea gărilor e o chestiune ce ține de lux. În fapt, însă, totul face parte dintr-un proces de muls compania, ai cărei bani se scurg încet, precum trenurile pe șine, către conturile unor firme prietene. Toate cele patru loturi/licitații atribuite pe data de 13 iulie, în urma unor licitații românești, cu un singur participant, au fost cîștigate de către SC Ghenuța SRL, o firmă locală, deținută de un domn pe nume Ștefan Ciolpan și care, deloc surprinzător, cîștigă de mai bine de un deceniu aproape toate contractele pentru salubritate în unitățile CFR Iași. Iar asta în ciuda faptului că însăși CFR, în urma unor controale interne, a depistat probleme în derularea contractelor.
Singura diferență între contractele semnate luna trecută și cele semnate în urmă cu doi ani, cînd tot Ghenuța punea gheruța pe banii de curățenie, e suma, care a crescut de la 11 la 14 milioane de lei pentru cele patru loturi. Altfel, gările CFR Iași sînt la fel de curate și de întreținute, că strălucesc de nici nu mai e nevoie să fie luminate noaptea.
