Acum, că au trecut alegerile, iar sectorul 4 a rămas în aceeași frumoasă zodie politică, banii pot continua să se scurgă frumos și lin din conturile instituției în minunatele contracte-cadru. Spre exemplu, Daniel Băluță a semnat anul trecut un ditamai contractul pentru servicii de fotocopiere. Adică să-i tragă lui, la xerox, cum se zice, o firmă toate hîrtiile, că nu aveau ei copiatoare prin Primărie. Totul pentru o nimica toată de 3,3 milioane de lei plus TVA, bani ce urmează să ajungă la Euroco Partner Industry SRL. Din banii ăștia, deja s-a plătit frumoasa sumă de 1,2 milioane de lei, chiar dacă a trecut abia un an din cei patru de contract. Deh, a fost cu alegeri. Și, pe lîngă ăsta cu copiatul, au mai băgat încă vreo 450.000 lei la Tiger Security, pe post de al șaselea contract subsecvent din acordul-cadru semnat acum un an. Asta după ce înainte decontaseră 200.000, tot către băieții de la Tiger Security, în cadrul celui de-al cincilea contract subsecvent. Și, ca să fie treaba bună, în urmă cu puțină vreme le-au atribuit și cel de-al șaptelea contract subsecvent celor de la Tiger Security, care se ocupă de paza de prin piețe, de data asta în valoare de aproape un milion de lei. Că, deh, e vreme de pandemie, mai vine virusul la furat, cine știe. Orișicum, important e că, iată, la Primăria lui Băluță se merge înainte, pe continuitate, că și înainte era mai bine. Altfel, zic niște păsărele de prin Primărie, omul e chitit să facă treabă în mandatul ăsta și să umble la toate construcțiile alea nasoale, să le pună suprataxare de 500%. Mă rog, nu neapărat la toate, ci mai mult la alea care strică treaba peisagistic și deranjul unor dezvoltatori imobiliari.
În același cadru, cu Băluță în funcție, contractele-cadru merg mai departe
