Ministrul Culturii, liberalul Puiu Haşotti, li s-a adresat jurnaliştilor ieşeni cu termenii "idiot" şi "tâmpit" când aceştia au cerut informaţii cu privire la o problema ce ţine de eventuala schimbare a directorului de la Complexul Naţional Muzeal Moldova Iaşi, scrie Realitatea.net.
Haşotti şi-a cerut scuze pentru cuvinte, dar s-a arătat deranjat de jurnaliştii care l-au agasat cu telefoane, deşi ministrul liberal s-a scuzat că se află în străinătate şi nu poate vorbi în acel moment.
