Poate să zică cine ce o vrea, însă primarul Negoiță chiar se ocupă de calitatea vieții oamenilor din sectorul 3. Mai ales că și cei care lucrează la firmele Primăriei sînt tot oameni, și tot de pe acolo de prin sector. Și acum, că e vară și caniculă și mare disconfort, omul s-a gîndit să amenajeze puțin spațiul public, să aibă oamenii unde sta și se bucura de binele pe care Primăria îl face. Așa că nenea Negoiță a decis să pună niște bani la bătaie pentru „furnizarea de elemente pentru execuție ansamblu foișor prefabricat în vederea asigurării unui climat favorabil rezidenților sectorului 3 precum și celor ce îl tranzitează”. O sumă nu foarte mare, că nu-i ca și când Primăria ar avea bani să facă foișor cu foiță din aur. Totuși, aproape 700.000 de lei plus TVA vor merge pe aceste prefabricate din care se va face un foișor, semn că ar putea totuși să fie cu foiță din aur. Banii ăștia au fost dați în cadrul unei licitații, căci s-a organizat și o licitație, firmei Administrare Active Sector 3 SRL. Adică firmei deținute de fix Primărie, normal. Și asta nu pentru faptul că la licitație a participat numai firma Primăriei, că doar așa a fost pusă toată tărășenia la cale, ci datorită faptului că, dintre ofertele depuse, cei de la firma Primăriei au avut-o pe cea mai bună. Altfel, una peste alta, e bine că primarul Negoiță se îngrijește ca rezidenții, cei care vin în vizită ori în tranzit prin sector, dar mai ales cei care trăiesc din banii Primăriei, să aibă parte de un climat favorabil. Dacă ar mai pune și un duș cu apă caldă la foișorul ăsta, mai că ar merita banii.
Primăria a dat, primăria a luat, numele primarului fie lăudat
