Caţavencii

PSD-ul mobilează Agenţia pentru Pescuit

Au trecut alegerile locale, a trecut şi referendumul, s-a mai aşezat liniştea peste ţară, iar USL-ul a început să împartă feudele, căci anii de opoziţie constructivă i-au hămesit peste măsură. După ce, din goana microbuzului electoral, s-au aruncat prin oraşe şi judeţe firimiturile instituţiilor deconcentrate la nivel local, alea despre care Ponta şi Antonescu spuneau că nu vor fi în nici un caz politizate, s-a trecut la moşiile mai mari la care nu s-a înscris nici unul dintre grei. 

Una dintre feudele neocupate, numai bună de dat pe mâna unei rude mai sărăcuţe, de la ţară, este Agenţia Naţională pentru Pescuit şi Acvacultură, care a căzut, prin redistribuire, în curtea PSD Tulcea, că doar e partid cu ieşire la Dunăre. La derută, şeful PSD-ului tulcean a agitat câteva săptămâni numele unui om care, chipurile, l-ar fi ajutat în camapanie, după care, prin surprindere, l-a nominalizat pentru şefia ANPA pe Cristinel Geor­ge Gherghişan, vicepreşedintele filialei municipale. Gurile rele spun că omul n-are nici o legătură cu piscicultura şi acvacultura şi că afacerile sale cu mobilă nu-l califică pentru funcţie, dar se înşeală amarnic. Dincolo de faptul că omul are o soţie care este director adjunct la APIA Tulcea, pe vremea când activa la tineretul social-democrat l-a dus la un moment dat pe Ponta la pescuit în Deltă. Dacă nici asta nu este maximă competenţă în acvacultură, chiar nu ştim ce aşteptaţi.

 

 

 

 

Exit mobile version