Antena 3 este, de ceva vreme, cel mai violent critic la adresa lui Victor Ponta. Cum atacurile și mușcăturile constante vor continua, putem spune liniștiți că ele nu aveau legătură cu numărul de PC-iști strecurați pe listele electorale ale USL.
Adevărul este că, de data asta, realizatorii A3 au luat foarte personal eșecul de la referendum. Nu pentru că n-ar mai putea trăi cu Băsescu președinte, ci pentru că s-ar putea să nu mai trăiască chiar atît de îndestulat ca pînă acum. O parte dintre realizatorii postului au împrumuturi de rambursat varanului, iar Mihai Gâdea are un contract de management ce trebuie înnoit la sfîrșitul anului. Or, cum se prefigurează un nou an pe pierdere, Gâdea, Deac, Dumitrescu și alți cîțiva sperau să-i ofere stăpînului măcar suspendarea, dacă nu și rezultate financiare notabile, greu de realizat cînd companiile mari invocă embargoul de la Cotroceni și lasă doar Savoria și Puflene Resort să se promoveze pe televiziunea de știri a lui Voiculescu.
