Pregătită de băieţii de la PDL, activitatea de rebranduire a Loteriei Naţionale – ce implică şi firme luminoase noi pentru toate agenţiile, politică de marketing şi tot tacîmul, în valoare de mai bine de un milion de euroi – a fost trasă pe dreapta la finele anului trecut, din motive de „imagine“.
Cum cheltuirea a peste un milion din banii Loteriei nu-i o activitate de ici, de colo, la care să nu se priceapă nimeni din USL, băieţii au trecut la treabă şi se pregătesc de reluarea lucrării. Acum, dacă firmele alese vor rămîne aceleaşi sau se va relua procesul de atribuire a lucrării rămîne în funcţie de cum şi cît de mare are să fie parandărătul.
