Este Beke István un terorist adevărat?
a) nu, el este doar un băiat care supracompensează pentru niște lucruri cu o petardă foarte mare (0 puncte);
b) nu, pentru că teroriștii vor să înlocuiască civilizația cu lipsa ei. De unde civilizație aici? (100 de puncte);
c) nu, pentru că el este ungur și ungurii nu pot fi numiți teroriști pentru că e mai urît să faci discriminare decît să detonezi bombe (1.000 de puncte);
d) dacă reușea, el n-ar fi fost terorist, ci martir. Așa, el este doar un cetățean român penibil, deloc reprezentativ pentru etnia din care doar întîmplător face parte (10.000 de puncte).
De ce au vrut teroriștii maghiari să detoneze o bombă de ziua națională a României?
a) ei, de fapt, au vrut să aprindă o petardă foarte mare, dar, din păcate, instrucțiunile erau în română și ei le-au citit în maghiară (0 puncte);
b) pentru că nimic nu exprimă mai bine ura împotriva românilor decît o bombă detonată într-un oraș cu o populație de 90% maghiari (100 de puncte);
c) pentru că nu toți fanii autonomiei sînt proști de bubuie. Unii au nevoie și de materiale auxiliare (1.000 de puncte).
