Caţavencii

Regele Georgescu e mort politic. Trăiască noul rege al lui Simion, cash-ul!

Nimeni: nimic.

De undeva, pe unde o fi acum, Simion s-a trezit să sară în apărarea cash-ului. We will never, ever, accept the abolition of cash, as the globalist establishment’s totalitarian, control hungry agents want – a scris el, ca un utilizator avansat de google translate. Probabil că, undeva prin Pipera, nea Gigi a avut o semi erecție când a citit aceste minunate cuvinte.
Și nu e vorba că ar fi zis cineva că vai, suntem în pericol să dispară banii fizici, dar Simion e prevăzător la toate pericolele și ne mai spune că o lume fără cash e una care înseamnă supraveghere totală și mari pericole pentru fraude cibernetice. Ah, deci de pericole e vorba, nu că e mai bine la plic decât pe card. Păi de ce n-ai zis așa, nea Simioane? Vorba ta, cash is king!
Hai, să nu te apuci de mâine să faci apologia căruțelor trase de cai, de teama apariției benzinăriilor peste tot și a marilor companii petro. Ca să nu mai zic de vapoarele cu pânze, că te miri, dracului, că vor fi apărut mari moguli ai oțelului, care vor controla producția de vapoare. Despre avioane să nu mai vorbim…

Exit mobile version