Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Regele Georgescu e mort politic. Trăiască noul rege al lui Simion, cash-ul!

Zoom Regele Georgescu e mort politic. Trăiască noul rege al lui Simion, cash-ul!

Nimeni: nimic.

De undeva, pe unde o fi acum, Simion s-a trezit să sară în apărarea cash-ului. We will never, ever, accept the abolition of cash, as the globalist establishment’s totalitarian, control hungry agents want – a scris el, ca un utilizator avansat de google translate. Probabil că, undeva prin Pipera, nea Gigi a avut o semi erecție când a citit aceste minunate cuvinte.
Și nu e vorba că ar fi zis cineva că vai, suntem în pericol să dispară banii fizici, dar Simion e prevăzător la toate pericolele și ne mai spune că o lume fără cash e una care înseamnă supraveghere totală și mari pericole pentru fraude cibernetice. Ah, deci de pericole e vorba, nu că e mai bine la plic decât pe card. Păi de ce n-ai zis așa, nea Simioane? Vorba ta, cash is king!
Hai, să nu te apuci de mâine să faci apologia căruțelor trase de cai, de teama apariției benzinăriilor peste tot și a marilor companii petro. Ca să nu mai zic de vapoarele cu pânze, că te miri, dracului, că vor fi apărut mari moguli ai oțelului, care vor controla producția de vapoare. Despre avioane să nu mai vorbim…

1.905 vizualizări

6 comentarii

  1. #1

    Intrebare pt. „nenea Simion”: cam cat costa ceasul de la mana? 😁🤔 ca tot vorbim de Ca$h 😉

  2. #2

    Hai, de abia astept sa treceti la trotinete, ca vor creste acizele la carburant.
    Dar stati ! Si trotinetele vor fi scumpe pentru ca se va scumpi curentul electric.
    Si apa va fi scumpa doar Georgescu e de vina pentru ca a cobit cu apa si energia.
    Pe jos dragilor, nu o sa aveti loc , va mutati pe carosabil si sa aveti grija sa nu va loveasca limuzinele alesilor vostri .Doar le platiti masina, soferul, benzina.

    • #3

      Ioano, nu e dracu asa de negru 😁 trebuie si sofer si limuzina.vrei sa transpire puliticienii pe jos la 38 celsius?! DACA le sta „ceasul” si intarzie ambulanta?! Acuma serios vorbind exista Royal Enfield Taurus ,325cc monocilindru diesel ,faci 90 km cu 1 litru de motorina! 😁 😉 doar ca dupa 90 km zici ca ai calarit un vibrator …

      • #4

        Bun, a călărit un vibrator, dar câte orgasme a avut?

        • #5

          pfff… cui ii pasa?! tot e mai ieftin si mai rapid „de facut plinul” decat panarame electrice.

          • #6

            Vad ca va pricepeti bine la astfel de mijloace de…transport.Io zic sa le dam alesilor , ca doar e austeritate.

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia