Am fost cu nevastă-mea la shopping, într-un supermarket dintr-o reţea germană, şi am văzut stiva de cutii cu „Basini“ la raionul de dulciuri (poza). I-am strigat: „Au băşini la cutie!“. Am plecat spre lactate şi ne-am bucurat de linişte şi libertate: cei mai mulţi clienţi plecaseră, buluc, la dulciuri, să vadă băşini la cutie – eventual, să cumpere pentru acasă, că poate asta vor copiii de azi.






