Flămînzi de putere şi însetaţi de cunoaştere, mujicii din USL instigă la cultură: Ţărani, puneţi mîna pe boierii minţii!
Ne întoarcem oare pe vremea lui Nea Nero? Intelectualii creştini şi democraţi de la ICR sînt martirizaţi în arena publică de niste brute fioroase, antrenate în luptele de plagiatori.







mă mai dă-i-n bălării de „boierii” minţii, adunătura aia de scatofagi şi poponari, toată mintea lor încape pe spatele unui timbru poştal. iari boieria… la nivelul lui Nuţu: icre negre şi ceasuri scumpe. Cand s-a umplut strada de la ICR s-a golit parcul Operei.
Aferim, bre! Mare dreptate ai!