Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Botezatu: "La Oltchim mă atrage activul, nu pasivul!"

Zoom Botezatu: "La Oltchim mă atrage activul, nu pasivul!"

Un sondaj IMAS arată că 80% dintre români ar prefera ca omul din spatele lui Dan Diaconescu să fie Cătălin Botezatu, în vreme ce doar 20% ar prefera ca acel om să fie Adrian Năstase.

Dan Diaconescu a făcut o ofertă pentru Elena Udrea pe care vrea s-o dea poporului. "Ponta ar vrea s-o falimenteze pe Udrea și apoi s-o ia pe mai nimic el și ciocoii lui. Dar asta nu se va întîmpla. Udrea este a poporului, este perna coroanei", a spus DD.

Cătălin Botezatu: "Ca om de afaceri, la Oltchim mă atrage activul, nu pasivul". El a mai declarat că nu trebuie concediat nici un muncitor. "Pînă la urmă, cu cît mai mulți muncitori, cu atît mai bine", a zis creatorul de modă.

Dan Diaconescu s-a întîlnit azi de dimineață cu Angela Merkel. Dan a fost destul de concis: "Cît îți dau pe economia Germaniei? Poporul român  știe că am fost plecat în străinătate și nu pot să mă duc la el cu mîna în cur".

Un bărbat din Vaslui a cerut să fie băgat în comă și să fie trezit cînd orașul va arăta măcar ca Buzăul.

Dan Diaconescu a șocat azi: "Voi face o ofertă și pentru cumpărarea guvernului Ponta, dar o să mai aștept cîteva luni. Nu este încă atît de neperformant încît să-l dau poporului".

O bătrînă din Ferentari spune că a văzut multe la viața ei, dar că ar mai vrea să vadă și New York-ul.



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia