Poate că ați văzut și voi cele cîteva imagini cu armata care a „ieșit în stradă” să vegheze la respectarea măsurilor privind prevenirea răspîndirii virusului. Și probabil că ați văzut că nu i-ați văzut, dacă putem zice așa, la toate scandalurile și smardoielile din ultimele zile, unde fel și fel de posesori de PhD în șmecherie aplicată s-au luat la bătălie cu niște amărîți de la Poliția Locală, dotați cu dildo-uri din cauciuc și nimic mai mult. Bine, după ăștia cu dildo-urile au venit mascații, ăia mai mari și mai dotați, dar tot n-a ajuns picior de soldățel pe acolo. Ei, păi știți de ce? Oamenii își așteptau hainele cele noi, adică uniformele alea de stradă. Sau ce, vă gîndeați că ies așa, neechipați, fără cămașă nouă apretată, să rîdă lumea de ei? Căci, uite, abia pe 30 martie s-a gîndit Ministerul Apărării, prin UM 02574 din București, să mai comande niște hăinuțe noi. Pesemne că au așteptat băieții să fie așa, înainte de Paște, să le facă oamenilor o surpriză, de vreo patru milioane de euroi. Căci atîta bănet s-a dus în ultimele cinci contracte, toate semnate pe data de 30 martie. Mai exact, aproape 7.000.000 de lei au mers la Invictul Force&Safe SRL, alți 2.000.000 la Lenox Prod SRL, 2.500.000 la Matei Conf Prod SRL, 2.100.000 la Divers Consulting Grup SRL și 3.250.000 la Medimpact SRL, toate cunoștințe mai vechi ale ministerului. Adică, în total, undeva la aproape 17 milioane de lei pe uniforme de oraș. Deci nu echipament de luptă sau mai știu eu ce. De oraș, nenicule. Ceea ce nu poate să însemne decît că fie avem o super-armată, iar astea de oraș sînt costume invizibile, fie ne-am îmbrăcat soldații la super-fiță, cu te miri ce haine cusute cu fir din aur. Iar voi ce-ați pus nou pe voi de Paști? Mască, vizieră, mănuși?
1.691 de vizualizăriArmata e cu noi. Acum și în haine de ieșit în oraș

Zoom Armata e cu noi. Acum și în haine de ieșit în oraș





