Intervenție eroică sîmbătă seară pentru pompierii din Capitală, care au fost nevoiți să evacueze de urgență mai multe străzi din Centrul Vechi, din cauza atmosferei irespirabile, generată de numărul mare de clienți cu bășini în cap.
“I-am văzut de departe cum trag de o bere cu fructe sau de o apă plată cu lămîie de patru ore. Am pus tunurile cu apă pe ei și i-am gonit spre mașinile lor de fițe cumpărate de părinți”, relatează unul dintre salvatori. “La fix, concentrația de bășini depășea trei poșete Louis Vuitton pe terasă. Dacă întîrziam zece minute se putea produce o tragedie. Atmosfera era atît de încărcată de bășini, încît chiar și o scînteie de la un inel cu diamant frecat pe un pahar de Prosecco, sau o țigară slim aruncată aiurea de un băiat epilat pe piept, cu cizme și căciulă de vară, puteau duce la o explozie monumentală!”
Potrivit martorilor oculari, nimeni nu a fost rănit în timpul intervenției, în afară de o domnișoară pe tocuri de 30 de centimetri, care a tras o sperietură pe cinste după ce s-a împiedicat de lungul nasului și a aterizat pe o familie de șobolani care fugeau speriați de dubstep-ul dintr-un club foarte în vogă.







=) =) =) Credeam ca sunt singur…