Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

În PSD bate Fiforul schimbării

Zoom În PSD bate Fiforul schimbării

Luni, pe culoarele PSD s-a sperat pînă în ultima clipă. Și, totuși, șacalii amușinau pe la porți, atrași de sîngele proaspăt, scurs după europarlamentare și referendum. Marian Oprișan, spera și el în achitarea lui Liviu Dragnea, pentru a-l putea executa exemplar în CEx, ca să aibă un cadavru pe care să se poată urca spre șefia partidului. N-a fost să fie.

Dar, fără război cu Dragnea, Oprișan și gașca de iguane bătrîne se văd lipsite de scandal, iar scandalul era singurul mod prin care puteau acapara partidul. Acum, interimatul la conducerea PSD va fi preluat de Viorica Dăncilă, în timp ce bisericuțele se vor agita să-și impună omul. Deocamdată, multe aripioare ar merge spre o soluție călduță, de tip Mihai Fifor, pe care mulți cred că l-ar putea manevra. Unii, însă, mai precauți, își amintesc ascensiunea lui Victor Ponta și parcă nu ar mai încerca o variantă similară. Totuși, pînă la locale și parlamentare mai e timp pentru diverse replieri. Atît de mult timp, încît s-ar putea amîna și replierile, pentru o dată ce va fi anunțată ulterior.

1.820 de vizualizări

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia