Romeo Nicoară, senator ales din partea PNL în judeţul Teleorman şi, conform site-ului Senatului, încă membru al grupului PNL, candidează acum în sectorul 5, din partea PP-DD. Fostul membru al găştii Bogdan Olteanu – Călin Popescu Tăriceanu a ajuns să candideze în acest colegiu şi din partea acestui partid în urma unei frumoase colaborări în cadrul USL.
Mai exact, Marian Vanghelie l-a sunat pe Bogdan Chiţoiu şi i-a spus că are un colegiu bun la el în sector, dar din partea PP-DD. Cum Romeo Nicoară nu mai e parte integrantă a grupării ce conduce PNL, a acceptat cuminte o astfel de candidatură, cu promisiunea că se va întoarce în PNL după ce se va fi ales. De altfel, se pare că PNL a reuşit să aibă mai mulţi candidaţi pe liste PP-DD decît PSD-ul sau PDL-ul.
Publicat în Cațavencii, nr. 48, 5-11 decembrie 2012






