Există suveraniști absolut nocivi și ambalați la maximum, alde Lulea sau Tănasă, cel care incita la ură și violență împotriva imigranților, pentru ca mai apoi să se amenințe singur și să pozeze în victimă, și-apoi există suveraniștii zen, cum e Anamaria Gavrilă. Cum să zic, există o prostie agresivă, pe care o vezi la dacopații porniți la luptă și scandal, și-apoi există o prostie naturală, inocentă chiar, pe care o găsești în mai toate postările Anamariei Gavrilă. Ieri, de exemplu, fata s-a gândit să critice puțin Guvernul și a zis așa “PSD e în Coaliție și spune că nu e de acord cu măsurile. Cum ar spune cineva, e doar MARKETING”. Adică cine e acel cineva care ar spune că e marketing, cumva colegul Simion?!
Ar fi de-a dreptul mișto dacă aluzia la marketing ar fi un trolling discret, o miștocăreală la adresa tâmpeniei cu casele la 35.000 de euro. Cel mai probabil, fata și-a adus doar aminte de miștocăreala cu marketingul și s-a gândit să o folosească, fără să mai proceseze și de cine face, de fapt, mișto.
Ruptura de realitate merge puțin mai departe, căci Anamaria nu face doar puțin trolling, însă acuză că n-ar exista un conflict intern în coaliție și că totul ar fi o regie. Ceea ce, desigur, este posibil dar nu probabil, căci datele din teren arată cu totul altceva, anume că PSD se chiar ceartă cu colegii de coaliție, cele 6 legi pe care Guvernul urmează să-și asume răspunderea rămânând doar 5, tocmai pe motiv de ceartă internă, reforma administrației locale fiind puțin în aer. Mă rog, aici n-ar fi doar PSD, ci și PNL, că nu e ca și când tot partidul galben stă în spatele lui Bolojan pe tema asta.
Anamaria e însă pornită rău pe treaba cu marketingul. Că doar, cum zice chiar ea, POT “a pornit de jos, din mijlocul oamenilor, nu din birourile partidelor vechi și nu din jocurile intereselor ascunse”. Ah, că ea a intrat în Parlament, mandatul trecut, pe listele AUR, e altceva. A fost marketing.
1.731 de vizualizări







anamaria & simion sa se ia de manuti si sa se DUCA! preferabil in ANTARCTICA! Unii s-au saturat de nulitati si mincinosi
Ai dreptate SA se duca unde vor SA lase pe stapinii tai proeuropeni SA fure in liniste,ce atita opozitie?
Singurul lucru pe care l-ai dovedit în acest articol este că tu, personal, ești de acord cu Bolojan. Doar că nu o faci direct, din motive de lașitate. De aceea, ataci o femeie. Din lașitate! Îmi place de tine!! Ești exact cum mă gândeam…