Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Ceartă în direct la România TV. Mitrea: "Omule, eşti nebun?" Becali: "Măi, Mitreo, nu fi obraznic!"

Zoom Ceartă în direct la România TV. Mitrea: "Omule, eşti nebun?" Becali: "Măi, Mitreo, nu fi obraznic!"

Candidatul PNL în colegiul 25 din Bucureşti, George Becali, a avut o dispută virulentă cu senatorul Miron Mitrea, în cadrul emisiunii "România în 60 de minute", de la România TV, generată de procedurile prevăzute în Constituţie pentru reţinerea parlamentarilor de către organele de urmărire penală. Discuţia a degenerat, Becali acuzându-l pe Mitrea că nu i-ar fi dat banii pe un teren şi a culminat cu apelativul "Dobitocule!", înainte de a fi scos din emisie.

Cum în studiourile România TV se discuta despre modul în care au acţionat procurorii în cazul reţinerii deputatul PDL Alin Trăşculescu, Gigi Becali a intrat pe telefon pentru a-şi exprima punctul de vedere referitor la semnificaţia textului constituţional, prima sa ţintă fiind preşedintele PNŢCD, Aurelian Pavelescu. "Mă intrigă când tot văd la televizor că se dau toţi deştepţi, îl ironizează pe Becali, dar nu l-a contrazis nimeni pe Pavelescu când a zis o tâmpienie", a spus Becali.

Spusele lui au provocat reacţia imediată a ţărănistului. "Abţineţi-vă de la asemenea apelative, nu vă permit. V-am fost şi avocat", a replicat ţărănistul.

Vezi VIDEO cu disputa dintre Gigi Becali şi Miron Mitrea pe RTV.NET.



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia