Preşedinţii celor două Camere ale Parlamentului au primit în 2012 daruri în valoare de peste 2.000 de euro. Vasile Blaga, fostul președinte al Senatului a primit cel mai scump obiect: un ceas de marcă. Asta, în timp ce actualul șef al Camerei Superioare, Crin Antonescu, nu a primit niciun dar.
Vasile Blaga a primit în 2012, drept cadouri de protocol, un ceas Longines în valoare de 700 euro, o carafă cositor de 140 euro şi un tablou mătase naturală de 71 euro, scrie RTV.NET.
La Camera Deputaţilor, Roberta Anastase a primit o figurină porțelan de 75 euro, un set cafea în valoare de125 euro, o podoabă lucrată în stil beduin – 150 euro şi obiect decorativ lucrat manual din sticlă – 150 euro.
Vezi ce cadouri a primit preşedintele Camerei Deputaţilor, Valeriu Zgonea, pe RTV.NET.






