Teoretic, PSD ar trebui să fie ultimul partid care să vorbească despre funie în casa spânzuratului. Foarte posibil să joace la cacealma cu anticipatele. Întrebarea este pe cine vrea să sperie? AUR sigur vrea să-l sperie pe Nicușor Dan când insistă cu suspendarea.
Pentru prima dată în istoria postdecembristă s-a ajuns la un blocaj politic real, ce pare fără ieșire. Negocierile de la Cotroceni de vineri seara au scos la iveală incompatibilități majore între partidele politice, pe care doar o minune ar putea să le rezolve. Câteva concluzii, după întâlnirea liderilor de partid cu Nicușor Dan.
Nicușor Dan preferă un guvern PSD. Era pe punctul de a-l nominaliza pe Sorin Grindeanu, când PNL i-a stricat calculele și i-a stârnit o ieșire nervoasă.
Continuarea pe Cotidianul.ro







Nicușor are o
tobă,
Bum, bum, bum!
Și o ține după sobă,
Bum, bum, bum!
Toată ziua vrei, nu vrei
Bate-n tinichiaua ei,
Nicușor are o tobă,
Bum, bum, bum! (bis)
S-a ajuns la un blocaj politic pentru ca , ambitia si aerele de mari vedete ale sefilor PSD si PNL se simt de la vest, pana la est.
Interesul cetatenilor, pentru care au fost votati si au ajuns in scaunele alea scumpe si pentru care sunt platiti regeste, nu mai conteaza !
Stam, ii vedem la tv si ne crucim cum isi dau ochisorii peste cap, cum stramba din gurita, ca le miroase…cu nasucurile alea fine…ii chinuie inteligenta….se vede din priviri…
Ei sustin ca exista un vinovat pentru dezastrul in care se afla tara .AUR.