Ne-o fi greu nouă, ăstora din privat, cu criza asta și cu distanțarea socială, să lucrăm de acasă ori să ieșim doar pentru muncă și cumpărături, dar să vedeți la bugetari ce nasoleală e. Păi, ce viață mai e aia să mergi doar la muncă și acasă? Păi, vorba doamnei ăleia cu cabină blondă, dacă voiai chiar să muncești la serviciu te făceai motostivuitor, nu bugetar! Ei, dar lăsați, că se relaxează ele măsurile și ieșim noi din criza asta. Uite, primii ghiocei ai revenirii la normal au și înmugurit pe la ministerul doamnei Anisie. Sigur, profesorii rămîn încă în online, însă unii de prin minister vor începe în curînd activitatea de ședință-conferință-hotel, știți voi, chestiile alea ce seamănă cu mici concedii, dar se fac în interes de serviciu. Pregătire, carevasăzică! Asta după ce, pe 13 aprilie, ministerul a cumpărat niște servicii de organizare evenimente, workshop-uri și cazare, cu aproape 100.000 de euro. Bine, sigur, e doar un acord-cadru, că nu pleacă chiar mîine, însă totuși e bine să fii pregătit pentru cînd se termină criza asta. Și-apoi, ajuți și economia locală, nu? Că doar suta asta de mii de euroi va merge la SC Promo Service SRL din București, care la rîndul ei va da mai departe la cei cu hotelul, sala etc. Așa că haide, nenea Șică, hai mai repede cu relaxarea măsurilor, că uite, sînt bani de cheltuit pe mici întruniri în interes de muncă, dar nu avem o crîșmă deschisă. Păi, ce facem, vreți să ajungă și bugetarii să bea acasă?
2.738 de vizualizăriPrimele semne de relaxare. Unii bugetari și-au antamat cazări, workshop-uri și conferințe

Zoom Primele semne de relaxare. Unii bugetari și-au antamat cazări, workshop-uri și conferințe





