Orice reformă, iar noua administrație chiar s-a pus pe reformă, trebuie să înceapă cu o curățenie generală, ceea ce se și întâmplă în ANAF. E primul pas spre modernizare, digitalizare, eficiență, colectare și tot ce mai visăm cu ochii deschiși. Și, iată, promisiunile pare că nu-s doar vorbe goale, iar băieții de la ANAF chiar s-au pus pe treabă. Direcția Generală Regională Cluj-Napoca, de care țin și județele Maramureș, Sălaj, Satu Mare, Bihor și Bistrița, tocmai a semnat niște contracte pentru servicii de curățenie prin birouri. Pentru că munca la birou trebuie prestată în condiții optime de curățenie. Desigur, tot contractul a fost împărțit pe loturi și scos la licitație, cum se cuvinte, într-un românesc proces de cheltuire a banului public. Iar toate contractele au fost câștigate de aceeași firmă, Dyo Trips din Drobeta-Turnu Severin. Așa se face că, pentru doar 1.456.471 de lei plus TVA, firma asta de la malul Dunării se va deplasa prin județele din Ardeal și va face o curățenie prin birourile ANAF de va fi totul lună și bec. După care, desigur, va începe cu adevărat reforma și se va colecta cum nu s-a colectat vreodată. Sau se va pleca în concedii, că e păcat să faci deranj în birourile alea sclipitor de curate. Mai ales că, tot pe parte de reformă, au început să fie schimbați șefuleții de prin județe, în special cei care n-aveau culoarea potrivită a carnetului de partid, cel care este și va rămâne garanția profesionalismului și promovărilor în spațiul carpato-danubian.
15.206 vizualizăriReformă! ANAF-ul s-a pus pe curățenie

Zoom Reformă! ANAF-ul s-a pus pe curățenie






Mai dati afara din angajatii vostri. Incepeti cu putorile ce au iesit la proteste. Digitalizati tot ,ca unii, ne-am cam saturat de nesimtirea voastra, greata, aroganta ,tupeu nesimtit fata de contribuabili, AIA ce va platesc salariile de mii de euro lunar!
Mai întâi verificatile averile lor și rudelor ! O sa rămâneți surprinsi : Valoarea șpăgilor =Valoarea lipsa taxe colectate x 40 %
Vai de Romania noastră!!!
Începeți cu MA RiKA rezolvați Matusalemicii sindicali.
ANAF,este o instituție politizată, înțesată de politruci,care își bat joc ,in loc sa colecteze ce este de colectat,întreb și eu: banii furați de Iohannis,decizie definitivă când vor fi colectați?
Cate un ngajat la fiecare ghiseu de unde iai iau cate o pauza …intruna…un angajat sa citeasca o foaie cu scaner,altu iti incaseaza bani,altu sta la poarta pazeste altu strge praful de pe balustrada stg altu de pe dreapta altu iti face contol inopinant,altu dw fond,altu te executa,altu te batjocoreste…da…vorbesc ca si cum as fi avut de a face cu ei…ca si cum as fi trecut pe acolo deja….ca in filmul cu jim carey cand nu poate mintii si tre sa isi ridice masina de la parcare…