Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Senzaţional naţional! Cum au sărbătorit românii ziua noastră

Zoom Senzaţional naţional! Cum au sărbătorit românii ziua noastră

Cel mai tare s-au bucurat vedetele. Că noi, restul, putem fi oameni absolut oriunde. Dar ei pot fi relevanţi doar în România. Cum au sărbătorit ele Ziua Naţională e clar pentru toată lumea.

 ► Dis-de-dimineaţă, Corneliu Vadim Tudor a luat o pastilă roşie, una galbenă şi una albastră. După care l-a sunat pe Capatos, ca să-i spună „La mulţi ani!“ de Ziua Naţională. Apoi s-a dus la depozitul lui de cărţi de istorie, ca să reînveţe datele exacte la care au strănutat toţi verişorii domnitorilor români din secolul al XIV-lea.

 ► Ion Iliescu a ieşit la nişte mici la pădure. Pe vremea lui, 1 Decembrie cădea de 23 August. Era cald şi frumos. Şi doar n-o să-şi schimbe el tabieturile acum, la bătrîneţe apolitică.

 ► Gigi Becali a cumpărat 150 de drapele, să le folosească nevasta ca foi de sarmale, după care a ieşit în faţa palatului să arunce cu bani în oameni mai proşti decît el. Erau toţi acolo. Nu sînt aşa de mulţi.

 ► Mărinimos din fire, Adrian Năstase le-a dat liber angajaţilor de la închisoare, că poate să se răsfeţe şi singur o zi. A profitat de timpul liber ca să îşi dea singur comentarii măgulitoare pe blog, sub diferite pseudonime.

 ► Tudor Chirilă şi-a mai lansat o dată cartea sugestiv intitulată Exerciţii de echilibru, la o cafenea celebră din Centrul Vechi, în prezenţa celor mai înfocate fane ale lui. Unele dintre ele fiind chiar atît de bătrîne încît aveau buletin.

 ► Cătălin Botezatu a scos de dimineaţă drapelul de băţ, iar mai pe seară l-a băgat.

 ► Mihai Bendeac a declarat pe net ceva foarte controversat, din care se observă că el e artist nonconformist, nu un păcălici cu glume ieftine, cum spun unii. Din păcate nu l-a auzit nimeni, întrucît acum nu mai apare la televizor.

 ► Aflat la Miami, Cristi Borcea şi-a spart festiv coşurile de pe gît în forma stemei României, după care a mîncat o şaorma ca la mama acasă.

Publicat în Cațavencii, nr. 48, 5-11 decembrie 2012



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia