Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

The Trolling Stones: Zeul Tunetului, manelistul și Vama Veche

Zoom The Trolling Stones: Zeul Tunetului, manelistul și Vama Veche

Simpatic morcoveață ăsta de Ed Sheeran. Întâi l-am descoperit pe coloana sonoră a filmului cu ăla micu’, hobbitu’, partea a doua. „I see fire“ îi zicea la piesă și se potrivea. Cică el era deja prin topuri, dar făcea muzică de-asta comercială, pop. Adevărul e că atunci când e orchestrat e pop, când e doar el cu chitara e un fel de indie. La noi i s-ar zice folk, dar ar fi departe de adevăr. Să revenim. Ed Sheeran a cântat la București. Și nu l-a mai huiduit nimeni. Că nu l-a chemat pe Babasha să cânte. El l-a avut la tobe pe Chris Hemsworth. Pe care îl știți din universul Marvel și multe alte filme. Dar rolul asta e definitoriu cumva. Mai ales când a fost Thor gras. Trecem peste. Adică l-a avut pe Thor la tobe. Care cică de-abia acum s-a apucat de bătut. La tobe. N-a fost rău. Nu cred că avea nevoie de un tobar. Că așa îl lua pe bubu ăla mic, fii-su lu’ Crina Mardare. Dar băieții ăștia s-au întâlnit și i-o fi zis: Hai, bro, până în România. Mă acompaniezi și pe mine,dau și eu o bere acolo. Și se știe că Zeului Tunetului îi place berea. Și i-a plăcut atât de mult încât la concertul ăsta nu a mai plouat. Că doar a fost Zeul Tunetului în vizită. Mă mir că nu s-au scandalizat popii și de data asta. Că aducem zeități de-astea păgâne în Grădina Maicii Somnului. Sic.

Trecem de la artiști la maneliști un pic. Văzusem un titlu de-ăsta bombastic. Că „gest revoltător“ făcut de Salam… După ce scrollez găsesc și ce a făcut. Ei, ia ghiciți! S-a băgat îmbrăcat în piscină. Cică pentru a se proteja de razele solare. Da’ ce,e vampir? Dacă am fi răutăcioși, am face o glumă cu substanțe interzise. Dar asta ar fi profiling și am stabilit de la Dana Marijuana că profiling is bad. În schimb, mă gândesc la altceva. Poate a vrut omu’ să facă economie. Să spele și hainele odată cu sinele manelist. Cu ocazia asta putea să bage și calul în piscină. Pardon, scuze, bolidul. Caii-putere. Și apropo de putere,nu știu ce or fi avut hainele alea (aoleu, era să zic iar substanțe), că s-a inundat Vama Veche. Mă rog, nu doar Vama Veche, ci și restul stațiunilor. Dar, dacă e să te iei după știrile de la orice oră, gata, nu mai e Vama Veche. E distrusă. E adevărat că nici Vama Veche nu mai e ce-a fost, dar am înțeles de la vamaioți că furtuna a afectat numai plaja. Adică șezlongurile? Acum înțeleg de ce pentru unii pare distrusă.

2.261 de vizualizări

Citeşte mai multe despre:

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

Carne de pui La Provincia
Big Fish
Editoriale
Iubitori de arta