De ce insistați să mergeți pe Valea Prahovei deși DN1 este blocat an de an?
a) pentru că zborul pînă în Italia sau Austria durează mai puțin decît drumul cu mașina pînă la Brașov și noi vrem să petrecem cît mai mult timp cu familia (0 puncte);
b) pentru că de fiecare dată sînt ferm convins că oamenii nu sînt atît de idioți încît să se înghesuie pe același drum ca și mine (100 de puncte);
c) pentru că, deși fac aceeași tîmpenie an de an, mi-am dat seama că e destul să mă declar surprins de fiecare dată și brusc nu mai sînt un idiot, ci o autoritate (1.000 de puncte).
De ce insistați să mergeți în Poiana Brașov deși găsiți prețuri mai mici și condiții mai bune în străinătate?
a) pentru că nu vreau să par sărac în fața amicilor mei corporatiști (0 puncte);
b) pentru că am căutat pe Google „Poiana Brașov, dar în altă parte” și tot în Poiana am ajuns. Cred că Google e cam prost. (100 de puncte);
c) pentru că dacă nu înjuri prețurile, condițiile, traficul și dobitocii care îți mănîncă nervii, cum naiba te-ai mai simți bine în concediu? (1.000 de puncte).
E timpul să vă asumați vina pentru situația creată. Deci pe cine blamați pentru dezastrul de pe șosele?
a) pe guvernanții care sînt atît de tîmpiți încît continuă să facă drumuri pe hîrtie, deși noi circulăm pe asfalt (0 puncte);
b) pe noi, pentru că deși se fac drumuri pe hîrtie, noi continuăm să circulăm pe asfalt (100 de puncte);
c) n-aș fi român dacă n-aș recunoaște cinstit: „Pe alții” (1.000 de puncte).







Suoer articot !!!! Ca de obicei….
Tot respectul pentru SINGURA publicatie adevarata din rromanica !!!
In aceste zile triste pentru libertatea cuvintului si a gindirii, ma gindesc la voi, redactia de la CATAVENCII . Jos palaria pentru ce faceti !!!!
Sint si eu un modest CHARLIE !!!! Si daca noi in mioritica noastra rromanica avem un CHARLIE…..sinteti voi !!!!
@ceocan… Pe lângă alte greșeli pe care le-ai făcut, cel mai mult mă sâcâie „rromanica”. Prietene, îi zice România!!! Și în nici un caz cu doi de „r”! Rușine!