Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Fă-te frate cu Tate pînă treci puntea cu averea

Zoom Fă-te frate cu Tate pînă treci puntea cu averea

O japoneză condamnată la moarte pentru crimă a murit înecată cu mîncare. Un moment de justiție poetică, mai ales că victimele femeii au murit înecate în apă. În orice caz, a fost probabil un eveniment fericit pentru organizațiile umanitare: a scăzut numărul de condamnați care-și așteaptă execuția, nu?

Zeci de mii de profesori au ieșit în stradă la Lisabona cerînd salarii mai mari. Dacă ați văzut imagini de la protest, cred că v-ați gândit și dumneavoastră la același lucru: trebuie să ai un mega-tupeu ca să ceri mai mulți bani cînd nici măcar nu știi să scrii românește ca lumea.

China a înregistrat 60.000 de decese legate de COVID în doar o lună. Raportat la populația României, asta ar însemna cam doi oameni. Plus/minus un cîine.

Fostul preşedinte rus Dmitri Medvedev l-a îndemnat pe actualul premier nipon să-și facă seppuku. Urmează ca Japonia să răspundă: ia deschide geamul și mai zi o dată, dacă ești bărbat!

Averea din România a fraților Tate a intrat în administrarea statului român. Nelămurire: asta înseamnă că fetele alea pe care le proxenețeau cei doi vor fi de-acum obligate să plătească CAS și CASS?

Faimoasa activistă Greta Thunberg protestează în Germania împotria extinderii unei mine de cărbune. Nu vrem să fim sexiști, dar nu vi se pare curios că fetele se înghesuie fix unde urmează să se adune golanii?

Franţa va livra Ucrainei tancuri uşoare fără şenile. Înainte să rîdeți, vă reamintim că România a plătit deja SUA mai multe livrări de rachete Patriot fără rachete.



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia