Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Boc mai vrea un mandat

Zoom Boc mai vrea un mandat

Emil Boc n-a plecat de la Guvern pe gratis. Superglu-ul gros, care-l fixa de scaun, n-a putut fi dizolvat decît cu promisiuni mieroase, făcute de principalii demagogi ai partidului. Micuţului slugoi i s-a dat garanţia că va lua Primăria Clujului. Adică întregul PDL şi întregul UNPR vor face şi desface, vor cumpăra şi vinde, vor lupta şi vor năduşi pentru ca roboţelul ascultător să ajungă primar în locul lui Apostu. Ce nu ştie lopătarul zăpezii e faptul că, odată el dispărut de la Guvern, pe preşedinţia partidului a început deja bătaia.

Dulăul cel mai bine plasat în această încăierare e Blaga Vasile, buldogul aflat în mare revenire, acceptat de filiale şi tratat cu bunăvoinţă de USL. Ca să înghită pilula, lui Boc i s-a servit un sondaj local, făcut pe municipiul Cluj-Napoca, în care oamenii apreciau investiţiile făcute de fostul premier în urbe, apreciau autostrada, parcul tehnologic Nokia şi urmaşii săi, pe scurt, toţi banii deturnaţi de Boc spre oraş. În visele lui, Boc se vede revenit în iunie la Primă­ria Clujului, de unde – cine ştie? – o mînă nevăzută îl poate înşfăca şi trînti iar într-un fotoliu uriaş de premier.

 

 

 



3 comentarii

  1. #1

    Boc nu are nevoie sa i se dea primaria Clujului.Eu ca si clujean mi-l doresc ca primar!

  2. #2

    poate in satu” lui…

  3. #3

    Comentariu tipic de 0ligofren 0ranj.

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia