Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Ce ar însemna să câştige Silviu Prigoană Capitala

Ar fi singurul primar care are o motocicletă Suzuki, o colecţie de timbre de 10.000 de euro, una de cutii muzicale de 100.000 de euro, o colecţie de aparate de fotografiat şi de filmat de 100.000 de euro, o colecţie de ceasuri de 50.000 de euro, o colecţie de tablouri de 50.000 de euro, o colecţie numismatică de 100.000 de euro şi trei copii cu nume latine, Honorius, Silvius şi Maximus. Ar fi singurul fost mecanic maşini-unelte la Combinatul de Utilaj Greu Cluj-Napoca, între 1982-1983, licenţiat în ştiinţe juridice al Universităţii Banatului din Timişoara, în 2011.

Ar deveni unicul edil-şef membru al Asociaţiei Române de Salubritate, preşedinte al Fundaţiei „Silviu Prigoană“ şi copreşedinte al Ligii pentru promovarea şi apărarea drepturilor persoanelor cu handicap din România. În fine, ar fi singurul primar general care a încheiat 6.000 de contracte de salubritate cu regii, primării, consilii locale şi judeţene, inspectorate şcolare, licee, universităţi, case de cultură, muzee, spitale sau direcţii de impozite şi taxe, adică cu instituţii de stat. Cu puţin noroc, va fi singurul primar care va face curat la locul de muncă, prin firma sa, ROSAL Grup, adică în întregul Bucureşti. 



1 comentariu

  1. #1

    r fi primul primar care ia arata pliciul de muste sotiei si care are proteza pe un picior ….interesant daca nu rezolva problemele putem sa-i furam proteza in acest fel va ramana la birou 24/24 ore …interesant nu???

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia