Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Cresc rezervele statului. ANRSPS își cumpără electrostivuitor

Zoom Cresc rezervele statului. ANRSPS își cumpără electrostivuitor

Administrația Națională a Rezervelor de Stat și Probleme Speciale a decis, în urmă cu cîteva zile, să achiziționeze un electrostivuitor cu furci frontale și dispozitiv rotativ, chestie pentru care a organizat chiar o licitație la care s-au înscris două firme. Pentru a nu amîna mutarea de colo-colo a rezervelor statului ori a problemelor speciale, doar una singură a fost lăsată la licitație, astfel că cei aproape 120.000 de lei, cît costă electrostivuitorul ăsta, au să intre în conturile Vectra Electrolift Service SRL din București.

Cum însă statul nu-și ține rezervele doar la Popești-Leordeni, unde va fi dus electrostivuitorul de mai sus, instituția a mai pus la cale o licitație, pentru achiziția a minimum unul, maximum șase electrostivuitoare pentru sediile ANRSPS din Sibiu, Neamț, Dîmbovița, Argeș, Bacău și București. De data aceasta, la licitația organizată au fost lăsate să participe două firme, iar cîștigătorul contractului se numește Vectra Exim SRL, tot din București, valoarea contractului, dacă punem la socoteală și TVA-ul, fiind de aproape 100.000 de euroi. Iar asta nu înseamnă decît că, în cazul în care statul român mai are rezerve, acum are și cu ce le muta de colo-colo.



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia