Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Cu ochii-n bombe

Zoom Cu ochii-n bombe

Ce reformă a Justiției, ce mandate ale procurorilor, ne uităm toți spre Iran ca puii de guguștiuc așteptând să ne pice rachetele în cioc. Încă două războaie de-astea și ne trece și de foame.

Spania închide spațiul aerian pentru aeronavele SUA implicate în războiul cu Iran și refuză utilizarea bazelor militare. La final, când lumea se va trezi din coșmarul Trump, Pedro Sánchez va fi printre puținii oameni politici ai lumii fără rahat de Donald pe sacou.

Înalta Curte a dat în judecată Guvernul Bolojan pentru „refuzul nejustificat“ de a aloca banii pentru restanțele salariale câștigate de magistrați în instanță. Probabil principalul martor al Liei Savonea va fi Grindeanu.

Percheziţii la Grădina Zoologică Galați în cazul unui angajat suspectat că ar fi sustras hrană pentru animale. Chiar se mirau vecinii de ce copiii ăstuia crescuseră toți ca taurii.

Un magazin sătesc din Dâmbovița vindea droguri. Preţul unei doze varia între 100 şi 200 de lei, în funcţie de substanţă. Încearcă oamenii să treacă cum pot peste nebunia asta.

Un sondaj recent din Ungaria arată că partidul de opoziție condus de Péter Magyar a depășit clar partidul premierului Viktor Orbán, diferența fiind semnificativă. Bineînțeles, toate acestea au sens în măsura în care Orbán va fi atât de drăguț încât să și organizeze alegerile.



2 comentarii

  1. #1

    Lăsați grădinile zoologice, lăsați magazinele sătești!
    Problema e la Cotroceni și la pesedeaua cu ordonanța 13.
    Acolo, Bâțâială e tare pe cele două fronturi.
    Dacă o punem și pe Lia Bălăria la socoteală, am pus-o, fraților !

  2. #2

    Krk premierul spaniol va avea ra-hatul in farfurie, nu pe sacou, ca oricum nu poarta fiind mai de stanga, mai de salopeta!

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia