Zborurile cu avionul ar urma să se scumpească, iar modelul low-cost va dispărea încet-încet, zic niște analiști și cercetători, probabil britanici, pe motiv că însuși modelul ar fi fost o șmecherie, bazat un preț mic și taxe ascunse. Ai fi zis că la atâtea mii de metri înălțime n-a ajuns chiar pachetul doi de măsuri, dar iată că industria se adaptează. Modelul românesc, de blow-cost, ar putea chiar să devină normă.
Ungaria și Ucraina au avut un mic schimb de replici, totul pornind de la o drujbă. Mă rog, de la o conductă pe nume Drujba, însă nimic nu e mai frumos decât cuvântul rusesc prietenie, care leagă prin tăiere. Sigur, nu e treaba noastră cearta lor, însă n-ai cum să nu simți tristețea lui George Simion. Ce l-ar mai admira și pupa în public pe Orbán, dacă ar fi orice numai ungur nu…
Bibi de la Israel ar vrea și el un Nobel pentru Pace. Chiar ar merita, a zis Trump, în aceeași frază în care a zis că ar merita și el unul. După așa laude, nici nu e de mirare că Bibi a lansat niște noi atacuri în Yemen. Ce să faci, nu e deloc ieftin Nobelul ăla…
Apple a dat în judecată o companie chineză pe motiv că i-ar fi furat niște secrete industriale. Ce? – au zis chinezi, după care i-au dat în judecată pe cei de la Apple, folosit o plângere identică cu cea a Apple împotriva lor.
Moscova și-a prezentat condițiile pentru un plan de pace în Ucraina. Mă rog, documentul oficial se numește „Condițiile pentru un plan de pace în Rusia de est“.
8.619 vizualizări







poti sa iei si trenu’ 😂 nu se stie cand ajungi sau DACA ajungi ,da’ merge si asa… 😱