Ponta vrea să rostogolească brand-ul de țară
Mai zilele trecute, Victor Ponta a fost văzut părăsind ușor îngîndurat locul întîlnirii cu Dorin Cocoș. Nu părea chiar îngîndurat rău, semn că nu i s-a cerut încă să trîntească meciul și să-l lase pe Somnorică Venturiano singur în fața atacanților PDL, dar olecuță de îngîndurare tot afișa. Pînă ne vor sosi, pe surse, înregistrările de la Parchet nu vom ști foarte sigur ce s-a discutat la întîlnire, dar putem să bănuim.
Cel mai probabil, văzînd că doamna lui Cocoș se implică mai nou în susținerea activităților sportive, Ponta i-o fi cerut amicului Dorin să-i pună și lui o pilă la Ministerul Dezvoltării ca să obțină niște bani europeni care n-ar putea fi cheltuiți în alte scopuri, pentru a promova și el frunza de țară, lipind-o pe fundul mașinii de raliu (de altfel, cea mai vizibilă parte a mașinii conduse de Edwin Keleti). În mod cert n-a cerut bani să plătească filipineza, că pentru asta îi ajung banii de la Rovinari și Turceni
.






