Reforma justiției e în plin avânt pionieresc. Decizie după decizie, instanțele împart dreptatea și duc pe noi și noi culmi reforma promisă de actualul locatar de la Cotroceni. După decizia CCR de a-l reabilita și pune în drepturi pe fostul președinte, Traian Băsescu, iată că a venit și vremea ca judecătorii să-l repună în drepturi și pe turnătorul Petrov.
Elena Udrea a fost, astăzi, eliberată din penitenciarul Târgșor, după trei ani și zece luni de închisoare/arest, din pedeapsa de 6 ani primită în cadrul dosarului „Gala Bute”. Pușcăria este foarte grea, ar fi declarat fostul ministru la ieșirea din penitenciar, ceea ce nu este mai puțin adevărat decât faptul că și așteptarea unora de afară e chiar mai grea.
În sfârșit, Băsescu a fost repus cu adevărat în drepturi

Zoom În sfârșit, Băsescu a fost repus cu adevărat în drepturi






Chiar nu v-ati prins?
Echipa castigatoare, Petrov, PDL, e iar la putere.In calul Troian PNL.Pai, cine sunt boierii multi, multi -milionari, angajati doar la stat? Cine a fost mentorul domnului Nicusor, in campania electorala a acestuia ?.cine are meleoanele, are puterea in tara.Restul…sunt executantii.
Poza aia spune totul.
Ioano, trebuie sa te intreb: daca erai p-acolo „cu ei” tot asa tare tipai? Si de ce nu esti in politica? 😁
De ce te prefaci ca te afecteaza? Nu asta ati votat voi nicusoristii?
Nu, ND a fost votat ca să scăpăm de țigan
„Tiganu'” , asa cum il numesti, era, se vede din satelit, mult mai bun decat ND. Ati pariat gresit.Culmea, ati castigat.
Citeam deunazi ca rusii au asasinat un ukrainean colaborant al cia.. Semn ca turnatorii de la sie si securitate trebuie sa faca front comun. Daca nu avem noi grija unii de altii, atunci cine…