V-aţi întrebat vreodată cum ar arăta lumea dacă jurnaliştii din presa tabloidă ar fi lăsaţi să facă şi alte lucruri? N-o să-ţi vină să crezi! Noi ne-am gîndit. Intră acum şi citeşte cu ochii tăi ce s-ar întîmpla dacă tabloizii…
… ar scrie prospectul la medicamente…
“Rămîi prost cînd vezi unde se bagă supozitorul ăsta! Într-o altă gaură decît gura! Află efectele secundare pe care masonii ţi le ascund de ani de zile!”
… ar compune scandări de galerie…
“Află acum ce se întîmplă dacă nu sari! Te vizează direct! S-ar putea să rămîi prost sau angajat al ministerului de Interne după ce afli.”
… ar scrie bancuri…
"Credeai că bancurile în care un popă, un cal şi un evreu intră într-un bar sînt amuzante? N-ai văzut nimic. Află acum prin ce incident jenant dar comic a trecut Bulă şi o să te caci pe tine de rîs"
… ar fi doctori…
“Vezi acum pe radiografia asta ce pervers o arde ficatul tău. Nici mama ta nu te-a văzut aşa dezbrăcat. N-o să-ţi vină să crezi în ce hal şi-o trage colesterolul cu organismul tău”
… ar scrie manuale de istorie…
“Vezi aici cu ce brunetă focoasă călărea Mircea cel Bătrîn. Moşneagul o arde ca un şmecher de Dorobanţi! N-o să-ţi vină să crezi ce i-a zis, verde în faţă, unui cunoscut magnat turc”
… ar scrie manuale de geografie…
“Amazonule ce debit de neam-prost ai! Ce-ai făcut? Ţi-ai turnat apă ca nesătulul în el?”
…. ar scrie cărţi pentru copii…
“Credeai că Aricel Voinicel o arde şmecher cu Lupuşor Pluguşor? N-ai văzut nimic. Stai să vezi ce-i face şturlubaticul, cu ghinda aia, unui îndrăgit animal, mai pervers chiar şi decît Bilă Iepurilă!”
… ar vinde zarzavat în piaţă…
“Cumpără castravetele ăsta acum şi află unde şi l-a băgat o cunoscută vedetă de muzică populară de la noi. Rămîi interzis cînd vezi ce borcan larg avea bagaboanta!”
… ar scrie horoscopul…
“Capricoarne, Luna în Saturn îţi dă mucul! Ai grijă la casa banilor sau ai belit carasul!”
… ar prezenta meteo…
“Îţi place să vezi o blondă senzuală, cu bardai bidoanele, udă pînă la piele? Ieşi mîine pe stradă şi vezi ce fenomen meteo o s-o fleşcăiască pe bagaboantă! N-o să-ţi vine să crezi cum pică din cer! Zici că e apă!”
… ar face GPS-uri…
“N-o să-ţi vină să crezi ce te aşteaptă în două sute de metri, pe partea dreaptă a drumului. O să te înroşeşti de ruşine cînd afli că rimează cu “curvă”
Exclusiv online







:)) de unde iti vin, frate, ideile astea? Mi se pare fabuloasa putera ta de ironizare intr-un mod atat de amuzant!