Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Top 3 lucruri despre proteste care nu s-au văzut la televizor  

Zoom Top 3 lucruri despre proteste care nu s-au văzut la televizor  

 

Mass-media este cunoscută pentru vigilența și imparțialitatea ei legendare. Iată totuși trei evenimente de săptămîna trecută pe care pînă și presa liberă le-a ratat.

1) Protestatarii de la Palatul Cotroceni au format o mustață umană de 600 de metri – Potrivit reprezentanților Cărții Recordurilor, prezenți la eveniment, mustața desfășurată la Cotroceni în semn de susținere pentru guvernul PSD este cea mai mare din istorie, depășindu-le cu 200 de metri pe cele organizate pentru Pablo Escobar, respectiv Saddam Hussein. La încheierea ineditului eveniment, realizat prin ridicarea simultană a peste 3.523 de căciuli de blană rusești, protestatarii au cîntat imnul, “Trei culori cunosc pe lume”, și l-au criticat în termeni duri pe George Soros care, deși e și el bătrîn, s-a dus în partea cealaltă.

2) Extratereștrii și-au anulat invazia iminentă a Pămîntului după ce au fost impresionați de patriotismul și de spiritul civic al protestatarilor din Piața Victoriei – Aflați într-o misiune de recunoaștere a Pămîntului, care nu poate anunța decît o invazie iminentă, extratereștrii au fost atît de impresionați de spectacolul patriotic din Piața Victoriei încît au hotărît să-și amîne planurile pe termen indefinit. “Mizam pe subjugarea rapidă a rasei umane, dar cînd am văzut cît de uniți sînt românii împotriva corupției și nedreptății, și ce proiecții frumoase cu laser fac pe clădiri, ne-am dat seama că nu avem nici o șansă. Felicitări, pămînteni, #rezistați!”

3) Protestatarii din ambele tabere s-au împăcat acasă după ce protestatarii de la Cotroceni i-au rugat pe cei de la Piața Victoriei să le arate, din nou, cum funcționează telecomanda, iar cei de la Piața Victoriei i-au rugat pe cei de la Cotroceni să le facă niște ciorbă pentru mîine – Cu toate că televiziunile afiliate ambelor cauze nu și-ar fi dorit asta nici în ruptul capului, cele două mase de manifestanți s-au întîlnit aseară în bucătăriile locuințelor lor comune și s-au măsurat din priviri minute bune înainte să înceapă o discuție irelevantă despre cît de frig e afară. Reprezentanții manifestanților de la Cotroceni s-au dus apoi în sufragerie, unde au constatat că nenorociții ăia le-au amestecat iar canalele de la televizor și i-au rugat pe tinerii frumoși să le arate cum să folosească telecomanda. În replică, protestatarii de la Piața Victoriei le-au zis că asta-i ultima dată cînd le mai arată, după care au trecut la aranjarea canalelor și au cerut ca mîine să li se facă o ciorbă de perișoare.



1 comentariu

  1. #1

    E ca bancul ala vechi. Scufita Rosie vine acasa noaptea, toata rupta si plina de noroi. Unde-ai fost pana la ora asta? M-a prins lupul in padure si m-a violat 3 zile! Dar ai plecat doar azi dimineata! Da, dar ma duc si maine, si poimaine!!!Nu, nu e multa manipulare, dar e foarte multa prostie! Cainii latra, 2 pe stanga, 2 pe dreapta si caravana merge linistita mai departe! „Parerea mea!” (ca sa nu fie plagiat)

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia