Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

C. V. Tudor pregătește pentru 1 Decembrie o paradă de cunoștințe de cultură generală

Zoom C. V. Tudor pregătește pentru 1 Decembrie o paradă de cunoștințe de cultură generală

Știrile zilei, pe scurt

Europarlamentarul patriot Corneliu Vadin Tudor a anunțat că, pentru 1 Decembrie, pregătește o paradă de cunoștințe de cultură generală. ”Vreau să încep cu anii de domnie ai lui Mihai Viteazul, făuritorul primei uniri a românilor din toate privinciile istorice, după care continui cu data precisă a bătăliei de la Vaslui”, a declarat Vadim, care a spus că nu se va limita la cunoștințe din domeniul istoriei. ”Vreau să-i fac mândri pe români că provin din același neam cu o memorie atât de impresionantă. Ungurii, homosexualii și țiganii n-au decât să se uite cu invidie la parada mea, dar nu stau la discuții cu ei. Dacă vor avea impertinența să mă întrebe când s-a născut marele Ciprian Porumbescu, nici nu le răspund”, a explicat europarlamentarul.

Procurorii criminaliști sunt de părere că bărbatul împușcat în Vitan în seara zilei de luni ar putea victima braconierilor care vânează om. ”Din cercetrile noastre, rezultă că tânărul a fost prins mai întâi într-o capcană: fix când ieșea din bloc, braconierii i-au tăiat calea și au început să atragă asupra lui, pentru a-l goni în direcția mașinii”, explică expertul criminalist Tinel Măcelaru. ”Din păcate, cazurile de braconaj la om s-au înmulțit, motiv pentru care tot mai puțini oameni trăiesc în libertate în zonele sălbatice din sectorul 3.”



1 comentariu

  1. #1

    Celebrul Tom Cruise s-a hotarit sa faca o continuare a Filmului Top Gun, Film in care va purta Ochelari de Soare ca ai lui Vadim Tudor.

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia