Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Dovadă rară de umanism: Funar susține că ar trebui să-i primim pe refugiații sirieni, deoarece și ei sunt tot daci

Zoom Dovadă rară de umanism: Funar susține că ar trebui să-i primim pe refugiații sirieni, deoarece și ei sunt tot daci

Dovadă rară de umanism într-o lume crudă și violentă, pe care crizele politice și economice sunt pe cale să o arunce într-un nou ev întunecat. Gheorghe Funar a cerut ca România să-i primească pe toți refugiații sirieni care vor să vină, deoarece și ei sunt daci, ca și noi.

”În urmă cu trei mii de ani, dacii au primit poruncă divină să populeze Orientul Mijlociu. Mi-a zis mie un profesor de istorie din Azuga, un om foarte citit și echilibrat, pe care ceilalți pacienți internați la Bălăceanca îl alintă Nebunul. Dar nu vă luați după asemenea etichete. Masoneria iudeo-americană vrea să decredibilizeze toate vocile raționale. Ei nu vor ca noi să știm că sirienii sunt daci, la fel ca iranienii, grecii, flamanzii, indonezienii și poporul ăla de nomazi din Game of Thrones, am uitat cum le zice, că ultimul sezon nu l-am mai urmărit, mi s-a părut plictisitor. Ce, nu știați că ăia din Game of Thrones sunt daci? Cum, v-ați uitat cinci ani la serialul ăsta și n-ați avut curiozitatea să vă interesați? Daci sunt. Vă spun eu acum”, a explicat Funar, arătând că există argumente solide pentru a-i primi pe refugiații sirieni pe teritoriul țării noastre.

21 de vizualizări

Citeşte mai multe despre:

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia