Caută în Cațavencii.ro

Te interesează un subiect anume? Scrie termenul căutat şi apasă Enter.

[Închide sau apasă ESC]

Nu cumpărați taximetriști de la teleshopping

Zoom Nu cumpărați taximetriști de la teleshopping

Am sunat după un taxi într-o seară și cred că cineva mi-a greșit comanda. Eu voiam un ins capabil să mă ducă motorizat spre destinație și am primit o mustață pe care un savant șugubăț lipise un pufnizaur.

Nici n-am terminat de spus adresa și el pufnise deja de trei ori. I-am zis și traseul. M-a mitraliat scurt, cu o rafală demnă de orice secvență intelectuală din Terminator 2. Am încercat să leg o conversație. Mustața i-a tresăltat de parcă voia să zboare. În final, l-am lăsat să-mi ocolească blocul de trei ori pînă să spun "Gata, trage dreapta". Pe de-o parte, mi-era teamă. Pe de alta, aș fi vrut să-l întreb: "Nu vă supărați, ați lucrat cumva și ca oală-minune cu aburi?".

Publicat în Cațavencii, nr. 7(85), 2013



Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență sau ură vor fi șterse. Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe Catavencii.

erbasu
Big Fish
Istorii Corecte Politic
Iubitori de arta
Carne de pui La Provincia